PRODUKTY
Interier
Exterier
Doplnky
Chémia na údržbu


Údržba okenných rámov a okeníc povrchovo upravených vodou riediteľnými farbami ICA
obrázok

  

Na drevených predmetoch vo vonkajšom prostredí je použitie primeranej a správnej údržby vrcholne dôležité, pretože dlhú dobu udržuje krásu dreva nezmenenú. Povrchová úprava vodou riediteľnými farbami je vhodnejšia kvôli ich jednoduchému nanášaniu a tak isto aj kvôli efektívnej ochrane a trvácnosti vo vonkajších podmienkach, ktorú oknám poskytujú.

 AKO SKONTROLOVAŤ POVRCH NÁTERU
Odporúčame skontrolovať povrch každý rok, alebo každých 6 mesiacov – hlavne, ak je povrch dreva vystavený obzvlášť drsným podmienkam, pričom si všímame, či nie je farba popraskaná alebo inak zmenená.

ČO ROBIŤ
Najmenej dvakrát za rok je potrebné vykonať nasledovné:

      -       Čistenie:
Je potrebné pravidelne umyť drevené časti okna a vyčistiť špeciálnym neutrálnym saponátom Fast Cleaner – následne vysušiť tkaninou, zabráni to smogu a prachovým časticiam, alebo kyslým dažďom zanášať a usádzať sa na povrchu dreva.

      -       Retušovanie:
Po vyčistení a vysušení povrchu naniesť transparentný vodou riediteľný, oživujúci impregnátor Fast Coat, použitím špeciálnej tkaniny. Ochráni povrch farby pred mikrotrhlinami a pórovitosťou, ktoré môžu narušiť jeho celistvosť.
Výdatnosť z litra: 15 – 20 m2.


 

Celý článok...
 
Prihláste sa

Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes30
mod_vvisit_counterVčera87
mod_vvisit_counterTento týždeň198
mod_vvisit_counterTento mesiac1082
mod_vvisit_counterCelkom177435