Doplnky

Parapety GUTMAN

Parapety GUTMANN sú vyrobené z ťahaného hliníka. Hrúbka od 1,6 mm plynule narastá v závislosti na šírke parapetu až do hrúbky 3,5 mm z dôvodu zabezpečenia tvarovej stálosti parapetov. Jednotná povrchová úprava aj v spodnej časti nekazí estetický dojem z budovy. Každá šírka má predpísanú
koncovku, ktorá svojim tvarom zabráni zatečeniu vody do fasády a jej znehodnoteniu.

VÝHODY VOČI 1 mm PARAPETÁM:
1. tvarová stálosť aj pri väčších šírkach
2. obojstranná povrchová úprava bez kazov v ohyboch
3. široké príslušenstvo spojok a koncoviek

Hrúbka parapetného profilu: 1,6 – 3,5 mm v závislosti od šírky. Plastové koncovky sú stabilizované voči UV žiareniu.

Farebné prevedenie:
biela RAL 9016,
stredný bronz G214,
strieborné EV1

Dodávané šírky: 50, 70, 90, 110, 130, 150, 165, 180, 195, 210, 225, 240, 260, 280, 320, 360
Vonkajšie hliníkové parapety GS 25 chránia výstupky múru okná pred poveternostnými vplyvmi.

Siete proti hmyzu

Siete sú stále najúčinnejšou a najekologickejšou ochranou proti všetkým druhom lietajúceho a lezúceho hmyzu. V novom kvalitnejšom vyhotovení spoľahlivo ochránia váš interiér pred nevítanými návštevníkmi. Široký sortiment sietí vhodných na všetky typy okien a dverí a individuálna výroba na mieru sú zárukou vašej spokojnosti.

Údržba okenných rámov a okeníc povrchovo upravených vodou riediteľnými farbami ICA

Na drevených predmetoch vo vonkajšom prostredí je použitie primeranej a správnej údržby vrcholne dôležité, pretože dlhú dobu udržuje krásu dreva nezmenenú. Povrchová úprava vodou riediteľnými farbami je vhodnejšia kvôli ich jednoduchému nanášaniu a tak isto aj kvôli efektívnej ochrane a trvácnosti vo vonkajších podmienkach, ktorú oknám poskytujú.

AKO SKONTROLOVAŤ POVRCH NÁTERU
Odporúčame skontrolovať povrch každý rok, alebo každých 6 mesiacov – hlavne, ak je povrch dreva vystavený obzvlášť drsným podmienkam, pričom si všímame, či nie je farba popraskaná alebo inak zmenená.

ČO ROBIŤ
Najmenej dvakrát za rok je potrebné vykonať nasledovné:

  • Čistenie:
   Je potrebné pravidelne umyť drevené časti okna a vyčistiť špeciálnym neutrálnym saponátom Fast Cleaner – následne vysušiť tkaninou, zabráni to smogu a prachovým časticiam, alebo kyslým dažďom zanášať a usádzať sa na povrchu dreva.
  • Retušovanie:
   Po vyčistení a vysušení povrchu naniesť transparentný vodou riediteľný, oživujúci impregnátor Fast Coat, použitím špeciálnej tkaniny. Ochráni povrch farby pred mikrotrhlinami a pórovitosťou, ktoré môžu narušiť jeho celistvosť.
   Výdatnosť z litra: 15 – 20 m2.